• OFERTA DLA FIRM I PRZEMYSŁU
    OFERTA DLA FIRM I PRZEMYSŁU

 

 

 

Przedstawiamy kilka przykładów naszych realizacji, które wykorzystują proponowane przez nas Państwu techniki ogrzewania. Przykłady różnią się wielkością instalacji, ilością odzyskanej energii i oszczędnościami, które przynoszą naszym Klientom.

 

 

Przykład 1: Hala produkcyjna firmy G-Power z Gorzowa Wlkp.

 2015-02-18 09.44.24.jpg

 

Na zdjęciu obok zaprezentowane są dwie pompy ciepła 2 x GSJ 25kW EVI ogrzewające halę produkcyjną oraz biura należące do wiodącej europejskiej firmy w branży wioseł z włókien węglowych. Hala o łącznej powierzchni 800m2 jest przez dostarczone przez nas pompy ogrzewana zimą i chłodzona latem dzięki zainstalowanej centrali wentylacyjnej z rekuperacją (nagrzewnico-chłodnica). We wszystkich pomieszczeniach firmy zastosowano ogrzewanie podłogowe. Zainstalowany system zapewnia dodatkowo ciepło oraz ciepłą wodę użytkową (CWU) do pomieszczeń biurowych. Każda z pomp wyposażona jest w licznik energii elektrycznej dzięki czemu możemy dokładnie kontrolować koszty eksploatacji całego systemu. W grudniu 2014 całkowity koszt ogrzewania hali oraz części biurowej nie przekroczył 1 200 PLN.

 

 

 

 

 

 

 

Przykład 2: Pensjonat w Dąbkach

 

Dąbki woj. zachodniopomorskie GSJ 25 EVI ogrzewanie CWU z odzyskiem ciepła z wentylacji oraz kolektorem powietrznymZaprezentowaną na zdjęciu obok instalację dostarczyliśmy dla obiektu w Dąbkach. Obiekt wyposażony jest w basen. Pomieszczenia pensjonatu, basenu oraz ciepła woda użytkowa (CWU) ogrzewane są kotłem olejowym o mocy 100 kW. Ciepłe powietrze pochodzące znad basenu zostało przez nas skierowane do produkowanej przez nas pompy ciepła o mocy 25 kW. Poprzez dodatkowy zbiornik CWU o pojemności 1000 l. pompa będzie dogrzewać wodę użytkową. Szacowane oszczędności wynikające z opisanej instalacji mogą sięgnąć 42 700 PLN rocznie.

 

 

 

Przykład 3: Fabryka Medyczna we Wrocławiu

 

 

Odzysk z wentylacji w fabryce medycznej we Wrocławiu został zrealizowany przy użyciu systemu opartego o produkowane przez nas pompy ciepła 4 x 40 kW = 160 kW. Odzyskane ciepło jest kierowane przez system ogrzewania nawiewowego do hali produkcyjnej. Wykorzystaliśmy w tym celu istniejące ciągi wentylacyjne. Szacowane oszczędności kosztów energii wynoszą 224 500 PLN rocznie.

 

 

 

 

 

 

Przykład 4: Drukarnia w Katowicach

 

 Katowice budynek drukarni pompy 2 x GSJ 25 EVI 50 kW

 

System ogrzewania ogrzewania hali produkcyjnej oraz części biurowej z zastosowaniem powietrznych pomp ciepła 2 x GSJ 25 EVI oraz gruntowych pomp ciepła 2 x GSJ 30 G wraz z odwiertami pionowymi. Dodatkowo zastosowano odzysk ciepła z instalacji wentylacyjnej oraz ciepła z maszyn drukarskich z zastosowaniem powietrznej pompy ciepła GSJ 32

Łączna moc grzewcza wynosi 142 kW.

 

 Katowice budynek drukarni pompy 2 x GSJ 30 G 60 kW sondy pionowe